Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan istatistiklere göre, Çankırı’da trafiğe kayıtlı araç sayısı 78 bin 128 oldu<br/>Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2026 yılı Ağustos ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, Çankırı’da trafiğe kayıtlı araç sayısı Ağustos ayı sonu itibarıyla 78 bin 128 oldu. Bu taşıtların yüzde 36,0’sını otomobil, yüzde 23,3’ünü motosiklet, yüzde 22,9’unu traktör, yüzde 12,6’sını kamyonet, yüzde 3,1’ini kamyon, yüzde 0,9’unu minibüs, yüzde 0,7’sini otobüs, yüzde 0,5’ini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.<br/>Çankırı’da Ağustos ayında 430 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Trafiğe kaydı yapılan toplam 430 adet taşıt içinde motosiklet 280 adet ve yüzde 65,1 ile ilk sırada yer aldı. Bunu 64 adet ve yüzde 14,9 ile otomobil, 42 adet ve yüzde 9,8 ile traktör ve 34 adet ve yüzde 7,9 ile kamyonet takip etti.Öte yandan, Çankırı’da Ağustos ayında trafiğe kaydı yapılan toplam taşıt sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre 74 adet azaldı.
EKONOMI
17.09.2026 19:05
16 Okunma
Çankırı’da trafiğe kayıtlı araç sayısı 78 bin 128 oldu
Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan istatistiklere göre, Çankırı’da trafiğe kayıtlı araç sayısı 78 bin 128 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2026 yılı Ağustos ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, Çankırı’da trafiğe kayıtlı araç sayısı Ağustos ayı sonu itibarıyla 78 bin 128 oldu. Bu taşıtların yüzde 36,0’sını otomobil, yüzde 23,3’ünü motosiklet, yüzde 22,9’unu traktör, yüzde 12,6’sını kamyonet, yüzde 3,1’ini kamyon, yüzde 0,9’unu minibüs, yüzde 0,7’sini otobüs, yüzde 0,5’ini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.Çankırı’da Ağustos ayında 430 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Trafiğe kaydı yapılan toplam 430 adet taşıt içinde motosiklet 280 adet ve yüzde 65,1 ile ilk sırada yer aldı. Bunu 64 adet ve yüzde 14,9 ile otomobil, 42 adet ve yüzde 9,8 ile traktör ve 34 adet ve yüzde 7,9 ile kamyonet takip etti.Öte yandan, Çankırı’da Ağustos ayında trafiğe kaydı yapılan toplam taşıt sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre 74 adet azaldı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Airbus’tan Türkiye’nin havacılık pazarına ilişkin yeni ...
Ustalardan bakım uyarısı: "Maliyetleri düşürmek iç...
Tunceli’de 17,8 milyar liralık yatırım...
Konya’da gençler ve iş dünyası aynı masada buluştu...
Palu’da üreticilere yüzde 70 hibeli kırmızı mercimek to...
Kars’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 57 bin sınırında...
PUAN DURUMU
| # | TAKIM | O | P |
|---|---|---|---|
| 1 | GALATASARAY | 7 | 16 |
| 2 | BEŞİKTAŞ | 7 | 15 |
| 3 | AMED SPORTİF FAALİYETLER | 7 | 14 |
| 4 | FENERBAHÇE | 7 | 13 |
| 5 | TRABZONSPOR | 7 | 13 |
| 6 | CORENDON ALANYASPOR | 7 | 12 |
| 7 | KOCAELİSPOR | 7 | 12 |
| 8 | ARCA ÇORUM | 7 | 10 |
| 9 | KASIMPAŞA | 7 | 10 |
| 10 | ÇAYKUR RİZESPOR | 7 | 10 |
| 11 | İSTANBUL BAŞAKŞEHİR | 7 | 8 |
| 12 | GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ | 7 | 8 |
| 13 | GENÇLERBİRLİĞİ | 7 | 8 |
| 14 | ERZURUMSPOR | 7 | 8 |
| 15 | GÖZTEPE | 7 | 6 |
| 16 | TÜMOSAN KONYASPOR | 7 | 5 |
| 17 | SAMSUNSPOR | 7 | 4 |
| 18 | EYÜPSPOR | 7 | 3 |
| # | TAKIM | O | P |
|---|---|---|---|
| 1 | METRO HOLDİNG KAYSERİSPOR | 10 | 25 |
| 2 | ALAGÖZ HOLDİNG IĞDIR FUTBOL | 10 | 20 |
| 3 | BURSASPOR | 9 | 19 |
| 4 | BATMAN PETROL SPOR | 10 | 19 |
| 5 | KEÇTAŞ ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ | 10 | 17 |
| 6 | MARDİN 1969 SPOR | 9 | 15 |
| 7 | SMS GRUP SARIYER | 10 | 15 |
| 8 | ANTALYASPOR | 10 | 15 |
| 9 | BANDIRMA SPOR | 10 | 14 |
| 10 | MISIRLICOMTR FATİH KARAGÜMRÜK | 9 | 13 |
| 11 | EKENLER BETON SİVASSPOR | 10 | 12 |
| 12 | MUĞLASPOR | 9 | 12 |
| 13 | BODRUM | 10 | 11 |
| 14 | ORFA YAPI PENDİKSPOR FUTBOL | 10 | 10 |
| 15 | MANİSA FUTBOL | 9 | 9 |
| 16 | TURKA ESENLER EROKSPOR | 9 | 8 |
| 17 | EMİNEVİM ÜMRANİYESPOR | 9 | 7 |
| 18 | ARTI DEĞER VAN SPOR FUTBOL | 10 | 7 |
| 19 | İSTANBULSPOR | 10 | 5 |
| 20 | BOLUSPOR | 9 | 1 |